آموزش جنسی را چه کسانی باید ارائه دهند؟

آموزش مسایل جنسی می تواند در خانه و مدرسه صورت پذیرد. در واقع اگر این آموزش با هماهنگی و همراهی خانه و مدرسه انجام شود، نتیجه‌ی بهتر و سریع تری حاصل می گردد. لازم است این آموزش ها به گونه‌ای داده شود که کم ترین عوارض سوء را داشته باشد.

والدینی که تصمیم به آموزش جنسی به فرزندان خود را دارند، باید زمینه‌ی دانش کافی درباره‌ی مسایل جنسی را همانند یک مربی خوب و ماهر داشته باشند.

والدینی که تصمیم ندارند مربی آموزش جنسی به فرزندان خود باشند یا تمایل ندارند که در مدارس، فرزندشان درباره ی مسایل جنسی آموزش ببیند، اصولا از این هراس دارند که این آموزش‌ها بی قیدی در امور جنسی را در کودکان رواج دهد. مدیران و معلمان، والدین را مانعی عمده در اجرای برنامه های رسمی آموزش جنسی در مدارس می‌دانند و احساس می کنند والدین عمومأ هنگام صحبت راجع به آموزش مسایل جنسی فرزندشان، احساس ناراحتی می کنند.

بهترین مربی آموزش جنسی به کودک، والدین او است. زیرا کودک همواره باید احساس کند که والدین در هر زمانی برای پاسخگویی در کنار او هستند. با آموزش کودک توسط والدین احساس صمیمیت و اعتماد بین کودک و والدین افزایش می یابد و کودک می تواند به راحتی مسایل و سؤالات خود را والدین مطرح کند. در راستای رسیدن به این هدف، پدران باید آموزش پسران و مادران آموزش دختران را بر عهده بگیرند. اما در شرایطی که یکی از والدین آمادگی این کار را ندارد، بهتر است والدی که در پاسخ دادن به پرسش های کودکان آگاه تر است، بار این مسئولیت را بدون ملاحظه ی جنسیت، بر دوش بگیرد.

PDFPrint

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *