اتلاف وقت در لباس پوشیدن

موقعیت

وقتی فرزندم را به اتاقش می فرستم تا لباس بپوشد،هر چیز کوچکی حواس او را پرت می کند. در نهایت معمولا من غر می زنم،داد و فریاد می کنم و دیر تر از موعد از خانه خارج می شویم.

فکر کنید
دوران کودکی دنیایی دارد. زندگی بدون نگاه کردن مکرر به ساعت،بررسی برنامه ها و با عجله خود را به ملاقات بعدی رساندن. لذت بردن از خوشی های ساده بوییدن تی شرتی که تازه شسته شده،مقایسه خط های روی یک جفت جوراب جدید و یا تماشای ذره غباری که به آرامی بر زمین می نشیند، افسوس که همیشه کارهایی هستند که باید انجامشان دهیم و برنامه های زمان بندی شده ای که باید طبق آن ها عمل کنیم. این وظیفه پدر و یا مادر است که کارها را به جریان بیندازند.

راه حل ها
۱٫ بعضی بچه ها وقت تلف می کنند زیرا، باور کنید یا نه ، لباس پوشیدن با آن همه زیپ ، دکمه و بند، می تواند کاری بسیار پیچیده باشد.برای آسان تر کردن کارها، از لباس هایی ساده استفاده کنید،مثل کمربند کشی.
۲٫ از ((قانون مادر بزرگ )) استفاده کنید که در اینجا، به عنوان روش (( وقتی/ بعد)) مطرح شده است. ((وقتی لباس پوشیدن تو تمام شد،بعد می توانی صبحانه ات را بخوری.))
۳٫ برنامه منظم صبحگاهی طراحی کنید. برنامه را بنویسیدو آن را روی در اتاق کودک بچسپانید. اگر فرزندتان نمی تواند بخواند، از عکس های برچسب دار استفاده کنید تا چند هفته برطبق برنامه منظم شما عمل کند، تا این برنامه برایش به صورت عادی درآید. بعد، با پرسیدن این سوال که : ((برنامه روزانه ات چطور پیش می رود ؟)) او را در این مسیر قرار دهید.
۴٫ کمد کودک را طوری مرتب کنید که به روندی منظم هدایت شود. اگر فرزندتان مجبور است از میان کوهی در هم ریخته، لباسی را انتخاب کند، تردیدی نیست که کارش کند پیش می رود. لباس ها را مرتب کرده و آن ها را در کشو ها یا سبدهایی برچسب دارقرار دهید. شاید بهتر باشد یک دست لباس را با هم تا کنید و مثلا، پیراهن، شلوار، لباس زیر و جوراب ها را به صورت یک بقچه یا بسته درآورید.
۵٫ برنامه ای شبانه برای انتخاب و چیدن تمام لباس ها –هنگامی که کودک پیژامه اش را می پوشد – طراحی کنید.
۶٫ قانونی کلی وضع کنید که بر اساس آن هرگاه فرزندتان صبحانه اش را خورد،لباس هایش را پوشید و کارهای روزمره صبح خود را انجام داد، می تواند از وقت اضافی خود قبل از بیرون رفتن از خانه، برای انجام هر کاری که دوست دارد – بازی کردن یا مطالعه – استفاده کند.
۷٫ زمان خاصی را برای پوشیدن لباس هایش تعیین کنید، مثلا ۷:۳۰ . اگر فرزندتان تا آن زمان لباس نپوشیده بود، مجازاتی را که از قبل اعلام کرده اید، در موردش اعمال کنید مثلا شب همان روز باید ۱۵ دقیقه زودتر به رختخواب برود،لباس های شما را پس از بازگشت از مدرسه تا کند و یا صبح روز بعد ۱۵ دقیقه زودتر از خواب بیدار شود. هشداری ۱۵ دقیقه ای به او بدهید تا شانس کافی برای موفقیت داشته باشد.

 

PDFPrint

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *