انتخاب لباس برای کودکان

موقعیت

فرزندم کمدی پر از لباس های زیبا دارد ، اما لباس های کهنه اش را می پوشد که اصلا به هم نمی آیند .

فکر کنید
بچه های همه سنین به وسیله این روش استقلال و تفاوت خود را با والدین خویش نشان می دهند . در واقع ، در همه ی نسل ها مرسوم بوده که بچه ها لباسهایی انتخاب کنند که با نوع و شکل لباس های والدینشان تفاوت داشته باشد. آیا نظر والدین خود را در مورد انتخاب های خودتان به یاد می آورید ؟

راه حل ها
۱- جر و بحث نکنید . اگر لباس های او با معیار های شما از نظر تمیزی و سادگی هماهنگی دارد ، اجازه بدهید این کار را انجام دهد . اگر لباس هایش عجیب و غیر معمول هستند ، احتمال دارد که دیگران متوجه شوند شما آن ها را انتخاب نکرده اید .
۲- کمد فرزندتان را طوری مرتب کنید که انتخاب هایش راحت تر باشد . شاید بهتر باشد لباس های مدرسه ، بازی و ورزش او را در قسمت های جداگانه قرار دهید . مثلا ، شاید بهتر باشد لباس گرمکن او را روی شلوار ورزشی اش بگذارید . از چندین سبد یا ظرف برای جدا کردن و مرتب کردن لباس های او استفاده کنید .
۳- قوانین خاصی در مورد لباس ها وضع کنید . به فرزندتان آزادی انتخاب لباس در محدوده ای مشخص بدهید . مثلا ، تی شرتهایی که عکس ها یا عبارت های غیر معمول دارند را تنها می توان در خانه و یا به عنوان لباس خواب پوشید . لباس های نو را تنها می توان در مدرسه و یا میهمانی پوشید .
۴- روزهایی که فرصت کافی دارید ، همراه فرزندتان به خرید لباس بروید . بیشتر بچه ها دو یا سه لباس مورد علاقه ی خود را مرتبا می پوشند . اگر هنگام خرید امکان انتخاب های بیشتری داشته باشند و شما نیز با خرید آن لباس ها موافقت کنید ، دعواهای روزمره کمتری خواهید داشت .

 

امتیازدهی
PDFPrint

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *