انحراف جنسی در نوجوانان

در سنین نوجوانی زمینه هایی که به انحراف جنسی مربوط می‌شود در نوجوانان به وجود می‌آید همانند: خود ارضایی، هم جنس دوستی و خطر ارتباط با جنس مخالف. گاهی آنها احساس می‌کند که آزاد هستند و می‌توانند از جنس مخالف خود استفاده کنند و هیچ توجهی به پیامدهای وخیمی که در آینده برای آنها ایجاد می‌شود ندارند.
زمانی نیز تن به خود ارضایی می‌دهند که البته در جوامع اسلامی به علت نفوذ و قدرت مذهب و همچنین موارد تحریم آن آمار این مسئله کمتر است و مانعی بر سر راه این انحراف خواهد بود.

 

طبق بررسی های علمی این انحراف در گذشته نیز در میان نوجوانان و جوانان وجود داشته است، اما امروزه به علت بالا رفتن سن ازدواج و ایجاد عوامل تحریک کننده و فریبنده آمار این انحراف بیشتر است.
علاقه به همجنس از انحرافات دیگری است که در دوران نوجوانی امکان بروز آن وجود دارد. اغلب علائق متوجه افراد بزرگتر از خود نوجوان است ولی به علت ترس، کمرویی و یا علل دیگر ممکن است نیاز خود را با افراد کوچکتر از خود در میان بگذارند که در هر حال عارضه ای سخت و ناگوار است و برای رفع آن در مواردی نیاز به درمان پزشکی وجود دارد.
غریزه جنسی همانند آتش زیر خاکستر است که در دوران بلوغ که احساس و تمایلات غریزی به هیجان می آیند چراغ عقل ضعیف می شود و نیروی مقاومت خود را از دست می دهد. باید به این نکته توجه داشت که بسیاری از لغزش ها و بی شرمی های نوجوانان ریشه در ارتباطات غلط والدین و بی توجهی پدر و مادر در روابط دارد.
بدین جهت از آغاز پیدایش بلوغ والدین باید به دقت مراقب حرکات و رفتار خود باشند تا امکان هرگونه لغزش و انحرافی در نوجوان به حداقل برسد.

PDFPrint

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *