اوقاتی را با پسر خود سپری کنید

می دانم که پدرم دوستم دارد، اما او را خیلی کم می شناسم. می‌دانم که برای حمایت از ما خیلی کار می‌کند، اما ما خیلی کم با هم حرف می زنیم. گاهی به من این احساس دست می‌دهد که ناقص هستم.
بررسی‌های متعدد نشان می دهند که کودکان دوست دارند که پدر و مادر در اطرافشان باشند، حتی اگر کاری را فعالانه با کمک یکدیگر انجام ندهند. آنها دوست دارند پدرانشان را به اندازه مادرانشان ببینند.
پسرها هم به اندازه دخترها به سپری کردن اوقاتی با والدینشان نیاز دارند. می توان گفت حتی پسرهای نوجوان بیشتر دوست دارند والدین خود را ببینند. مردانه بریتانیایی، نسبت به مردان کشورهای دیگر اروپایی، ساعات بیشتری را به کار می پردازند.

 

این بدان معنا است که آنها زمان کمتری را در خانه با خانواده‌هایشان سپری می‌کنند. اگر افرادی که پسرها به آنها وابسته هستند ظاهراً توجهی از خود نشان ندهند، پسرها نمی‌توانند احساس کنند که آنها دوستشان دارند، به آنها احترام می گذارند یا آنها را باور می‌کنند.
اگر بزرگسالانی که نقش اصلی و مهمی در زندگی یک پسر دارند، وقت و توجه خود را صرف او کنند، وی احساس می‌کند که به او اعتبار داده شده است و خود برای وجود خویش ارزش قائل می شود. برآوردن این نیاز به پسرتان که اوقاتی را بدون اضطراب با شما سپری کند، زمانی که توجه خود را تنها به او متمرکز می کنید به او کمک می کند که احساس اعتماد به نفس و موفقیت کند.

پدر و مادر
– هدیه، جایگزین حضور واقعی شما نمی شود. سعی نکنید نبودن خود را کنار پسرتان، با خرید هدیه جبران کنید.
– وقتی که با او هستید، به تلفن پاسخ ندهید و وقت خود را صرف شناخت افکار او کنید. و در مورد آنچه که انجام می دهد با هم صحبت کنید.
– با او بازی کنید، در کاری که انجام می دهد با او همراه شوید یا او را در حال انجام فعالیت مورد علاقه اش تماشا کنید، یا بگویید دوست دارم وقتی که ماشین را می شویم با من حرف بزنی.
– به هر قولی که می‌دهید پایبند بمانید و در تماس مداوم با او باشید.
– سپری کردن زمانی در سکوت در کنار یکدیگر، به اندازه اوقاتی که به فعالیت مشترک می پردازید، ارزشمند است.
– سعی کنید تا آنجا که می‌توانید کارهای مورد نیازتان را در خانه انجام دهید، بدین ترتیب از خانواده‌تان جدا نمی شوید.

 

PDFPrint

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *