بازی کودکان از ۷ تا ۱۲ سالگی

 

معمولاً کودکان در آستانه هفت سالگی ،که میدان تصوراتشان گسترش می یابد ،در بازی ها تمایلشان به اجرای نقش های مختلف و ترکیب آموخته ها و اعمال هدفدار شدت می یابد.
کودک در هفت سالگی به مهارت های بدنی برای ورزش های دسته جمعی مسلط شده و از بازی های گروهی لذت می برد .به هنگام سوار شدن بر روی اسباب بازی های متحرک تعادل خود را می تواند حفظ کند.
کودکان از سن ۷ سالگی به بعد می توانند قواعد بازی را رعایت کنند، دسته جمعی به بازی مشغول شوند و با هم به رقابت بپردازند، عده‌ای برنده و عده‌ای دیگر بازنده شوند.


کودک در هفت سالگی به مهارت های بدنی برای ورزش های دسته جمعی مسلط شده و از بازی های گروهی لذت می برد. هنوز از بازی های تخیلی لذت می برد و با چوب کاردستی می سازد.
در هفت سالگی پسران به بازی فوتبال تیراندازی با کمان علاقه‌مندند و دختران از جهیدن و لی لی بازی لذت می برند.
کودک در سنین ۷ تا ۱۱ سالگی بازی های با قاعده را انجام می دهد .کودک در هشت سالگی شش ضلعی می کشد و هنوز از بازیهای تخیلی لذت می برد.
زمانی که کودکان به حدود سن ۱۰ سالگی می رسند، بازی های آنها بیشتر رنگ رقابت به خود می گیرد و مهارت و برتری در بازی ،بیش از هر چیز دیگر مهم جلوه می کند، در حالی که تا قبل از آن ،بیشتر تفریح و شادی در بازی مطرح بوده است.
در سن ۱۱ الی ۱۳ سالگی علاقه به نشان دادن سرعت، قدرت و مهارت در بازی ،پرداختن به بازی‌هایی که مستلزم مهارت بیشتر هستند، علاقه به بازی های دسته جمعی و ظاهر شدن میل رقابت در بازی ها در کودکان شکل می گیرد.

فهرست اسباب بازی های مناسب برای کودکان ۷ الی ۱۲ ساله
وسایل نمایش عروسکی، وسایل ساده تر دستی، وسایل بافندگی وسایل سبد بافی وسایل کامل نجاری، وسایل آزمایش های علمی ،وسایل نقاشی،وسایل خیاطی، وسایل باغبانی وسایل برش و چسباندن.

 

امتیازدهی
PDFPrint

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *