برآوردن نیازهای پسران

پذیرفتن این واقعیت که نوزادان زندگی خود را بدون آگاهی از جنسیت خود آغاز می‌کنند، دشوار است، آنها به سادگی وجود خود را بر حسب اساسی‌ترین نیازهایشان، تجربه می‌کنند.
آگاهی از جنسیت در حدود دو سالگی آغاز می شود و نیازهای اساسی پسران هم شبیه نیازهای هر کس دیگری است. بعضی از افراد، پسرانی را که این نیازهای اساسی خود را آشکار می‌کنند، مانند دختران نازک نارنجی فرض می کنند و در صورتی که نیاز پسران به دیگران سبب تضعیف قدرت، استقلال و مردانگی آنها شود، آنها را از برآوردن نیازهایشان باز می دارند.
با این حال، پسرها هم نیازهایی دارند. تمام پسر ها علاوه بر نیازی که به خوراک و پوشاک دارند محتاج تغذیه احساسی هستند؛ این که دیگران دوستشان داشته باشند، آنها را گرامی بدارند، از آنها قدردانی کنند، به آنها ارزش داده شود، مورد توجه و ستایش قرار گیرند، درک و مورد قبول واقع شوند.
وقتی که نیازهای پسری برآورده نشود به ساز می کند که طرد شده است و شاید چنین نتیجه‌گیری کند که اشکالی در کارش وجود دارد و خودباوری اش را از دست بدهد. پسری که به مواد مخدر، جرم یا خشونت رو می‌آورد، احتمالاً در حال نشان دادن واکنشی از روی عصبانیت و دلخوری نسبت به بزرگسالانی است که درک عواطف و برآوردن نیازهای او را پیش از آنکه به آمادگی و خودکفائی عاطفی برسد، قطع کرده اند؛ در حالی که در واقع هیچ یک از ما به این حد نمی رسیم.

 

 

پسران نیز به عشق و محبت نیاز دارند

بیشتر مواقع پسرها به طور مستقیم، طالب دریافت عشق و محبت از والدین یا سایر بزرگسالانی هستند که به آنها نزدیک اند. وقتی که به قدر کافی بزرگ شدند تا بتوانند مردانگی را درک کنند شاید بتوانند بفهمند که این احساس عشق است، اما آنقدر انعطاف ندارند که آن را نشان دهند یا آن را بخواهند.
برای یک پسر شلوغ و پرهیاهو – و بعضی اوقات یک دنده و خرابکار – آرام گرفتن و خود را به حرارت و امنیت ناشی از در آغوش گرفتن والدین سپردن، می‌تواند کار دشواری باشد.
این کار برای پسران بزرگ تر شاید دشوارتر باشد، مخصوصاً اگر آغوشی که به رویشان باز شد، متعلق به مادرشان باشد. از این رو، پسران غالباً برای دریافت عشق مورد نیازشان تدابیر تهاجمی تری نسبت به شیوه های متداول دختران – که برای دریافت حقوق عاطفی خود باید فاصله احساسی بسیار کمتری را طی کنند – در پیش می‌گیرند.
اگر پسرتان از پشت سر به رویتان جهید یا سقلمه دردناکی به شما زد، این می تواند نشان دهنده نیاز او به عشق شما باشد، بنابراین بهتر است به جای اینکه با خشونت با او برخورد کنید، ملاطفت و مهربانی نشان دهید. هدف باید کاهش دادن تدریجی روابط پدری و مادری باشد، بدون این که حس کند شما او را از لحاظ عاطفی ترک و رها کرده اید.

پدر و مادر
– اگر در مورد در آغوش گرفتن او مردد هستید قبل و بعد از آن که از او بپرسید که آیا مورد قبولش هست یا خیر.
– اگر بوسیدن او برایش ناراحت کننده است از این کار خودداری کنید.
– عشق را می توان به عنوان مثال با نشستن کنار یکدیگر در موقع تماشا کردن تلویزیون یا مطالعه، یا نشستن روی تخت خواب پسرتان در شب، هم نشان دهید.
– با نشان دادن توجه و علاقه نسبت به افکارش، با توجه کردن به او، انجام دادن کارها همراه با او و درک کردن احساساتش می توانید عشق خود را ابراز کنید.

امتیازدهی
PDFPrint

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *