تعویض پی در پی لباس

موقعیت
هر بار که دخترم را می بینم، لباسش را عوض کرده است. از همه بدتر اینکه هر بار، وقتی لباس هایش را در می آورد، آن ها را کف اتاق می اندازد. وقتی این لباس ها زیاد شدند، همه آن ها را داخل سبد های کثیف می ریزد و توقع دارد که آن ها را برایش بشویم. این وضع واقعا مشکل ساز شده است.

فکر کنید
وقتی بچه ها در مورد ظاهر خود آگاه می شوند، بیشتر سعی می کنند با استفاده از لباسهایشان در مورد خودشان قضاوت کنند. در چنین مواقعی به نظر می رسد که هیچ چیزی آن ها را راضی نمی کند. با تغییر هر لباسی، رفتارشان نیز تغییر می کند. با درک این موضوع که این رفتار طبیعی است، راحت تر با آن برخورد کنید. تنها با رعایت نکاتی خاص به فرزندتان آزادی بدهید. در عین حال همان طور که شما می خواهید، اتاق او را تمیز خواهد بود و لباس های شستنی زیادی نخواهید داشت.

راه حل ها
۱٫ گوشه ای از اتاق فرزندتان را با استفاده از چند قفسه، چندین قلاب لباس و چند جعبه برای لباس ها به عنوان ((رختکن )) آماده کنید.
۲٫ مسولیت کامل لباس های فرزندتان را به خود او واگذار کنید. به او بیاموزید که چگونه از اتو و ماشین لباسشویی استفاده کند . اگر از این امتیاز خود سوء استفاده کرد و هر بار یک لباس را شست، برای هر بار استفاده از ماشین لباسشویی، کرایه ای تعیین کنید و این پول را از پول تو جیبی او کم کنید. حتی می توانید وادارش کنید که با آب سرد لباس هایش را بشوید و برای خودش پودر لباسشویی بخرد.
۳٫ برای فرزندتان جلسه حل مشکل برگزار کنید. با آرامش توضیح دهید که چرا مسئله لباسها برای شما به مشکلی خاص تبدیل شده است. با احترام از او بخواهید کمک کند تا به راه حلی مناسب برسید. با هم صحبت کنید تا طرحی عملی بیاید. توافقنامه ای بنویسید تا تا بر طبق آن عمل کنید. هر روز با هم گفت و گو کنید و وقتی پیشرفتی حاصل شد ، از او تعریف کرده و کارش را تحسین کنید.

 

PDFPrint

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *