زمان استراحت پسران

پسرها منبع انرژی هستند و به جنب و جوش نیاز دارند؛ اما در عین حال باید بتوانند بسته به موقعیت یا درخواست شخص دیگری فعالیت خود را کند کنند و با متوقف ساختن آن احساس آرامش کنند. فعالیت خوب است، اما کودکان به احتمال زیاد وقتی که ساکت هستند، در حال وارسی وجود خویش هستند.
اوقات فراغت به مفهوم فرصتی برای آرام بودن، در خود فرو رفتن، استراحت یا حتی فرار کردن است. همچنین به معنای با هم بودن در آرامش، آسایش و شاد بودن ناشی از تنهایی است.

 


هر پسر به روش خود به تمدد اعصاب می پردازد. یکی لمیدن جلوی تلویزیون را ترجیح می دهد، دیگری محدوده حمام را انتخاب می کند.
بعضی از پسرها دوست دارند در هنگام استراحت، لگدی هم به یک توپ بزنند، دیگران از تأمل و تفکر کردن در هنگام نوشتن یا نقاشی کردن شاد می شوند.
ساکت بودن در این مواقع به یک پسر کمک می کند تا به افکارش اجازه خودنمایی بدهد، درون خویش را بکاود و با خود و وجود خویش راحت باشد.

رفتار پدر و مادر
۱٫ روش‌های پسرتان را برای خلوت کردن کشف کنید، به خصوص پس از مدرسه و وقتی که خیلی فعال بوده است. وقتی که ساکت ماندن برایش دشوار است، او را تشویق کنید این کار را انجام بدهد.
۲٫ به نیاز او برای داشتن خلوتگاه خاص احترام بگذارید. حتی اگر در خانه تان چنین فضائی موجود نباشد.
۳٫ نزدیکی به یکدیگر در سکوت را تشویق کنید، با یکدیگر تلویزیون تماشا کنید، اگر هنوز کوچک است وقتی را برای در آغوش گرفتن او در هنگام بیداری از خواب در صبح در نظر بگیرید یا اینکه گاهی او را به منزل دوستانش برسانید.

PDFPrint

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *