فرزندان و سوالات جنسی

اکثر کودکان در حدود ۵ تا ۶ سالگی کنجکاوی زیادی از خود نشان می‌دهند تا بدانند چگونه متولد شده‌اند.
مادران هم پاسخ های متعددی به آنها می‌دهند. مثلاً می‌گویند :مامان جون تو هدیه ای بودی که خدا به من و بابات داد.

از داخل شکم من بیرون آمدی و من به تو شیر دادم و غذا خوردی و الان دیگه داری بزرگ می شی.
دکتر حمیدرضا تاجدینی در این باره می گوید: اگر کودک شما نسبت به چه گونه متولد شدند کنجکاو شد و پرسید مامان چطور به دنیا آمدم؟ به او پاسخ دهید: نسل موجودات زنده برای اینکه بتوانند پس از مرگ در این دنیا باقی بمانند، به تولید مثل احتیاج دارند. این موضوع به همه موجودات زنده یعنی گیاهان و جانوران هم مربوط می شود.
اکثر موجودات زنده برای تولید مثل به دو نوع( نر و ماده) احتیاج دارند. یعنی در بیشتر موجودات زنده به غیر از موارد نادر عمل تولید مثل با همکاری(نر وماده) انجام می‌شود در غیر اینصورت نسل موجود زنده ممکن نیست.


در بین انسانها نوع(نر)مردونوع (ماده)زن می‌شود و هیچ مرد یا زنی به تنهایی نمی‌تواند انسانی مثل خود به وجود آورد.
انسانها برای اینکه بچه دار شوند باید با یکدیگر ازدواج کنند.
در هر دین، مذهب و اجتماع رسم های خاصی برای ازدواج بین یک مرد یا یک زن وجود دارد.
زن و مردی که با یکدیگر ازدواج میکنند، زن و شوهر یا همسر یکدیگر نامیده می شوند. زن و مرد هنگام ازدواج به یکدیگر قول می‌دهند که برای بقیه عمر و در همه موقعیت ها با یکدیگر زندگی کنند، همدیگر را دوست داشته باشند و در اداره زندگی به یکدیگر کمک کنند.
آنها در طول زندگی مشترک دارای فرزند یا فرزندانی می شوند که به هر دو تعلق دارند. فرزندان برای یک زندگی خوب، شاد و سالم به محبت و نگه داری پدر و مادر خود نیازمندند. پدر و مادر در ادامه زندگی خود را در زندگی، فرزندان می بینند. من و بابام هم پس از این که همدیگر را شناختیم و به هم علاقه مند شدیم، تصمیم گرفتیم با یکدیگر ازدواج کنیم.
پس از ازدواج ما تو، خواهر و برادرت به دنیا امدند. اگر من و بابا با یکدیگر ازدواج نمی کردیم در زندگی تنها بودیم و دارای بچه های خوبی مثل شما نمی شدیم من برای داشتن پدرت ،تو، خواهر و برادرت بسیار خوشحالم خدا را شکر می‌کنم.

 

امتیازدهی
PDFPrint

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *