فعالیت های سرگرم کننده به جای تلویزیون

وقتی می خواهید زمان تماشای تلویزیون را کم کنید ، باید به جای آن برنامه ای داشته باشید .بعضی برنامه عبارتند از ورزش ، بازی ، قصه گفتن ، صحبت کردن ، گردش ، سرزدن به اقوام و … علاوه بر این ها سرگرمی هایی نیز برای اوقاتی که در منزل به سر می برید ، داشته باشید .

بعضی بازی های خانگی را بلد هستید یا می توانید آن ها را از همسایه و فامیل بیاموزید ، مثل بازی دختر – پسر ، اتل متل توتوله ، گرگم به هوا ، یه مرغ دارم تخم می زاره ، هاگر گری ، چشم بندی ، بازی با نخ ، خاله بازی و … کتابی با نام (( ایجاد خلاقیت و شکوفایی استعداد با ۱۰۰ فعالیت سرگرم کننده برای کودکان و نوجوانان با حذف تلویزیون ))  که می توانید سرگرمی هایی را از آن انتخاب کنید .

به من بگو چه چیزی نیست 

این مسابقه برای همه سنین مناسب می باشد . اساس این بازی ، ساده است . اشیاء مختلفی را روی میز گذاشته و به فرزندانتان اجازه می دهید تا به آن ها نگاه کند ، سپس از او بخواهید تا بچرخد . یکی از اشیاء را برداشته و دوباره از او بخواهید تا به اشیاء نگاه کند .

از او بپرسید اکنون چه چیزی در میان اشیاء قبلی نیست ؟ به راحتی می توانید این بازی را بسته به توانایی و سن کودکتان تغییر دهید . برای بازیکن های کوچکتر ، با تعداد اشیاء کمتری مسابقه دهید و برای مشکل تر کردن بازی کودکان ، از اشیاء بیشتر و یا کوچکتر و هم سایز و یا از اشیاء مشابهی که در رنگ های متفاوت می باشند ، استفاده کنید .

همچنین با محدود کردن زمانی که فرزندتان به اشیاء نگاه می کند و یا زمان پاسخ گویی ، بازی مشکل تر می شود . می توانید اشیاء را در یک خط به ترتیب قرار داده و از او بخواهید تا شیئی را در جای خود بگذارد . مواد لازم : اشیاء مختلف و کوچک >>
اگر برای کودک خود وقت بگذارید ، خود او بازی های مناسبی را ایجاد می کند که بسیار جذاب هستند و می توانید مدت ها به وسیله آن هاکودک را سرگرم نمائید .

 

PDFPrint

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *