مناسب ترین سن برای آغاز آموزش جنسی به کودکان

اغلب والدین فکر می کنند که میتوان از حدود سن ۶ سالگی گفت وگو با کودکان را در مورد مسایل جنسی آغاز کرد. همچنین برخی از والدین معتقدند که بهتر است در سنین نزدیک به بلوغ فرزندشان را از مسایل جنسی آگاه کنند. والدینی هم هستند که معتقدند که به هیچ وجه لازم نیست با بچه ها در مورد مسایل جنسی صحبت کرد.

گرچه بعضی از افراد عقیده دارند که تربیت جنسی باید از دوران بلوغ شروع شود، اما تحقیقات نشان میدهد توجه به امور جنسی و موضوعات مربوط به آن از کودکی آغاز میشود. مطالعات وسیع روان شناختی نشان میدهد تربیت جنسی، از سنین اولیه ی کودکی لازم است. مسایل جنسی برای نوجوانان در سنین بلوغ پیچیده نیست و آنان کمتر به اطلاعات مفید نیازمندند، چون نوجوانان در سال های قبل، از راههای مختلف اطلاعات جنسی خود را به دست آورده اند، ولی این امر برای کودکان ضروری است.

در حقیقت شما میتوانید با فرزندتان در هر سنی که باشد، متناسب با سن او آموزش جنسی را آغاز کنید.

تربیت کودک از نخستین روز تولد شروع می شود، ولی آموزش رسمی از حدود ۳ سالگی که کلام در کودک شکل گرفته است، آغاز می شود و تا بزرگسالی ادامه دارد.

در هر مرحله، آموزش ویژگی خود را دارد و باید درک و فهم کودک و ویژگی‌های عاطفی او در نظر گرفته شود تا موجب بیداری جنسی کودک نشویم. توجه داشته باشید که اگر کودک با قابلیت آشنایی با مسایل به دنیا آمده، پس آمادگی پذیرش اطلاعات در مورد مسایل جنسی را نیز دارد، پس لازم است این مسایل را به آنها آموزش دهیم.

PDFPrint

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *