پرورش شخصیت جنسی سالم پسران

همه ما آرزو داریم پسرانمان از شخصیت جنسی سالمی برخوردار باشند. از طرفی نیز نمی‌خواهیم نسبت به خطراتی که بر اثر عدم رعایت موارد ایمنی و بهداشتی در روابط جنسی به وجود می‌آید ناآگاه و ناشی باشند.
عشق، احساس قدرت بخش و غالبا پریشان کننده است. ساده ترین و مفیدترین چیزی که مردم باید بفهمند این است که جلب توجه و جاذبه به سه شکل اتفاق می افتد.
دوست داشتن که نوعی جرقه روحی است و بر اثر وجود باورها و تمایلات مشترک و ارتباط با ذهن یا روح دیگری به وجود می‌آید.
عشق ورزیدن که گرمابخش، لطیف و خوشایند است و از اعماق دل انسان سرچشمه می‌گیرد.
شهوت که هیجان انگیز، آتشین، حریص، بی تاب کننده و جوشان است.

 

عشق در دوران نوجوانی باعث آشفتگی و بروز اشتباهات زیادی می شود و راه پیشگیری از این به هم ریختگی ها این است که از سرعت مان بکاهیم تا هدایت کارها آسان تر شود و از آشفتگی بیرون بیاییم.
پدر و مادرها می‌توانند افسار پسرشان را به دست بگیرند و او را از تندروی باز دارند تا فرصتی برای اندیشیدن و بازیابی خود به دست بیاورد.
اگر نوجوانان نتوانند درباره گزینه‌های شان با بزرگترها حرف بزنند آنوقت به راحتی به ورطه تندروی در غلتیده و افسار عقلشان را به دست احساسات و شهوت های شان می دهند.
متاسفانه رسانه های رنگارنگ و قدرتمندی مانند تلویزیون، موسیقی های تصویری، تابلوهای عظیمی آگهی های تجاری و مجلات به قدری بر دنیای ما آب و رنگ مسائل جنسی و شهوانی زده‌اند که غالباً نوجوانان و جوانان ما برخلاف میلشان مجبورند به جنبه‌های جنسی ظاهر و شخصیت خود بیش از حد مورد نیاز اهمیت و بها بدهند. غافل از آنکه رشد و بالندگی روابط پایدار و درازمدت مستلزم گذشت زمان زیادی است.
نوجوانان خیلی زود و بی‌حساب و کتاب عاشق می‌شوند. در سنین نوجوانی غالبا آن چنان ولع عاشق شدن داریم که هرکسی را که کمترین مطابقتی با معشوق رویاهایمان داشته باشد، همچون بت می پرستیم. ما هم عاشق شخص مورد نظرمان می شویم و هم عاشقِ عاشق بودن.
با گذشت زمان به خصوصیات واقعی شخص محبوبمان توجه می کنید و از دنیای خیالات بیرون می آییم. کدام یک بهتر است؟ معلوم است که انسان های واقعی خیلی جالب تر هستند. البته گاهی این شناخت همراه با هزینه است.

امتیازدهی
PDFPrint

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *