کودکان پنج و شش ساله و اسباب بازی آنها

خصوصیات بازی ها در سنین ۳ الی ۶ سالگی را می توان چنین برشمرد: بازی همراه با حرکات بدنی، استفاده از نیروی تخیل در بازی ها، علاقه به رقابت و تقلید، علاقه شدید به بازی با گل و خاک ،شکستن و نابود کردن اسباب بازی به منظور پی بردن به محتویات آنها و بالاخره نپذیرفتن هیچگونه قید و قانون و قاعده در بازی.
کودک در شش سالگی مستطیلی( با دو قطر آن )،لوزی (با محور طول افقی )و دایره و مثلث به صورت مماس به داخل و خارج می کشد.
کودکان ۶ و ۷ ساله معلومات خود را که از تجارب شخصی و یا از داستان های نقل شده کسب کردند به صورت ماهرانه‌ای در بازی ها به کار می گیرند.
در سن ۶ سالگی بازی های فردی، که به صورت دویدن و بالا رفتن بود، به صورت بازی های جمعی در می آید .


کودک بیشتر اوقات با کودکان دیگر بازی می کند، ولی یک همبازی را ترجیح می دهد و تمایل به بازی در گروه های کوچک در او دیده می‌شود ،بازی ابداع می کند در هنگام بازی قواعد و مقررات آن را تغییر می‌دهد‌.
در ۴ الی۶ سالگی کودکان علاقمند به بازی‌های نمایشی هستند و از این طریق احساس لذت می کنند. بازی ذوقی تقریبا در سن ۵ الی شش سالگی ظاهر می شود.
کودکان در ۵ تا ۶ سالگی بیشتر اوقات علاوه بر سه چرخه دوچرخه سواری نیز می کنند. پریدن با یک پا به طور یک در میان و جست وخیز کردن، کنترل بیشتر روی حرکات ظریف بدن ، شروع استفاده از وسایلی مانند مسواک، قیچی، اره، مداد، چکش و سوزن برای دوخت و دوز و… مخصوص این سنین است .
کودک در شش سالگی توپ را با یک دست می گیرد، از مقررات بازی پیروی می کند ،همبازی انتخاب می کند

فهرست اسباب بازی های مناسب برای کودکان ۵ تا ۶ ساله

میز تحریر و صندلی، جعبه رنگ و وسایل نقاشی، وسایل باغبانی(، بیلچه ، شن کش و…،فرفره، طناب بازی وسایل خیاطی (سوزن و نخ) دوچرخه، توپ با راکت قیچی و کاغذ انواع عروسک (عروسک خیمه شب بازی و… )گل رس ،خاک، شن

 

PDFPrint

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *