کودک و اسباب بازی ها

لازم نیست اطراف کودکتان را با اسباب بازی های زیاد و مختلف شلوغ کنید. بچه ها دوست دارند با وسایل غیر منتظره ای که در اطرافشان هست، بازی کنند.

به عنوان مثال، آنها نسبت به یک دستمال رنگی، دسته کلید، گیره، بند لباس و … خلاصه هر چیزی که نزدیک دستشان باشد و توجه شان را جلب کند، واکنش نشان می دهند.
بعضی وقت ها متوجه این موضوع می شوید که کودکتان خیلی روی اسباب‌بازی‌هایش تمرکز نمی کند. بهتر است او را مقابل اسباب‌بازی‌هایی که رنگی و پر سر و صدا هستند، قرار دهید و چند دقیقه صبر کنید. شما خواهید دید که او نسبت به آنها واکنش بیشتری نشان می‌دهد.

 

 

هدف از اسباب بازی های آموزشی
به طور کلی اسباب بازی های آموزشی دو هدف عمده دارند: یکی سرگرمی و دیگری توسعه مهارتهای کودکان. اولین هدف کاملا روشن است. کودکان دوست دارند که بازی کنند.

بنابراین تمام اسباب بازی ها به انضمام اسباب بازیهای آموزشی، برای کودکان جنبه سرگرمی دارند مگر اینکه کودک، خود تمایلی به بازی کردن نداشته باشد. دومین هدف اسباب بازی های آموزشی توسعه مهارتهای کودکان می باشد. اما این هدف برای همگان کاملاً واضح و روشن نیست.

بیشتر والدین فکر می کنند که تنها هدف اسباب بازی ها تفریح و سرگرمی است. آنها نمی دانند که اسباب بازی های آموزشی برای کمک به آموزش بهتر کودکان طراحی شده اند. به همین دلیل که در انتخاب اسباب بازی، بیشتر اسباب بازی هایی که جنبه لوکس و فانتزی دارند را برای کودکانشان خریداری می نمایند.

امتیازدهی
PDFPrint

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *