گریه کودک هنگام ورود به مهدکودک

موقعیت
هر روز صبح وقتی فرزندم را به مهد کودک می برم ، گریه می کند.

فکر کنید
وقتی سعی می کنید در مورد دلیل واقعی این امر فکر کنید، نتیجه آن ، هم ناراحت کننده است و هم دیدی متفاوت و کمی صبر بیشتر به شما می دهد. کوچولوی شما گریه می کند، زیرا شما را آن قدر دوست دارد که نمی تواند دوری از شما را تحمل کند. این عشق، آسان به دست نمی آید.

راه حل ها
۱٫ صبح ها عجله نکنید. فرزندتان را به اندازه کافی زود بیدار کنید تا بتواند قبل از اینکه یکباره سوار خودرو شود، خود را با شرایط روز هماهنگ کند. به کودک، چیزی از وسایل خانه بدهید تا در جیبش نگهدارد مثلا ، عکسی از خانواده ، یکی از اسباب بازی های (( دوست داشتنی )) و یا تی شرتی که بویی شبیه مادر دارد

۲٫ طوری برنامه ریزی کنید که ۵ دقیقه وقت داشته باشید تا کودک با مهد کودک وفق پیدا کند. از او بپرسید:(( چیزی هست که دوست داشته باشی در این ۵ دقیقه به من نشان دهی ؟)) به چیزی علاقه نشان دهید و سعی کنید فعالیتی را آغاز کند. این مدت کوتاه می تواند به کودک کمک کندتا خود را با مهد کودک وفق دهد. نگذارید هر بار این مدت طولانی تر شود. خداحافظی تان باید کوتاه و شیرین باشد.
۳٫ خداحافظی خاص و منظمی داشته باشید. این برنامه منظم می تواند شامل تعداد مشخصی بغل کردن،بوسیدن و یا خداحافظی بامزه و خنده دار باشد. این خداحافظی منظم را کوتاه و ساده کنید و بلافاصله با لبخند و تکان دادن دست ، مهد را ترک کنید.
اگر هنگام ترک کردن محل نگران به نظر آیید، فرزندتان احساسات شما را خواهد گرفت. طوری رفتار کنید که انگار می دانید روزی عالی در پیش خواهد داشت. این پیام را از طریق حرفها، زبان بدن و رفتارتان به او نشان دهید.

۴٫ دقیقا به کودکتان بگویید چه زمانی باز خواهید گشت. مثلا ((من درست بعد از وقت میوه خوردن تو بر می گردم.)) به کودک بگویید وقتی رفتید چه کاری انجام می دهیدو طوری صحبت کنیدکه کارتان به نظر خسته کننده بیاید.(( من به اداره می روم ، در آنجا پشت میزم می نشینم و به تلفن ها جواب می دهم.))
۵٫ بیشتر بچه ها ، ۵ دقیقه پس از رفتن شما دیگر گریه نمی کنند. از مربی مهد کودک بپرسید آیا فرزندتان نیز اینگونه عمل می کند. اگر از اینکه فرزندتان را در حال گریه کردن رها می کنید، احساس بدی دارید، وقتی به محل کارتان رسیدید با مسئولان مهد تماس بگیریدتا مطمئن شوید دیگر گریه نمی کند و در حال بازی است.
با والدینی که دیرتر از شما فرزندشان را به مهد می برند، صحبت کنید تا به شما بگویند که فرزندتان در آن هنگام چه کاری می کرده است. شاید بهتر باشد یکی-دو بار بدون اطلاع قبلی به مهد برویدو فرزندتان را ببینید.

! اگر همه این راه حلها را امتحان کرده و ۳۰ روز آزمایش کرده ایدتا به نتیجه برسید ، ولی فرزندتان هنوز هم تا مدت ها گریه می کند( حتی گاهی تمام روز را ) ، شاید بهتر باشد تغییری اساسی ایجاد کنید. شاید فرزندتان از نظر عاطفی آمادگی دوری از شما را برای چنین مدت طولانی ندارد.
در این صورت، ببینیدآیا می توانید زمانی را که در مهد کودک می ماند کوتاه تر کنیدو یا چند ماه او را در خانه نگه دارید یا خیر. سپس این کار را دوباره امتحان کنید. به محیط مهد کودک توجه کنید. احتمالا بچه های بسیار زیادی در آنجا هستند و یا دلیل دیگری وجود داردکه فرزندتان احساس ناراحتی می کند.
در این صورت ، مهد کودک او را تغییر داده و او را به مهدی کوچکتر ببرید که با شخصیت فرزندتان مطابقت داشته باشد.

 

امتیازدهی
PDFPrint

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *