ترک اعتیاد و راهنمای کمک به بیمارانی که این دوره را می گذرانند

دیدن یکی از اعضای خانواده که دوره ی ترک اعتیاد و وابستگی شدید به مواد مخدر را پشت سر می گذارد یکی از سخت ترین لحظات زندگی هر فرد محسوب می شود. لزوما نباید این دوره ادامه داشته باشد. با این فرد صحبت کنید و به او بگویید که اعتیاد، زندگی اش را نابود می کند تا پس از ترک اعتیاد زندگی جدیدی را تجربه کند.

ترک اعتیاد

همراهی فردی که قصد دارد اعتیادش را ترک کند ساده نیست و نخواهد بود. پس بهتر است او را تنها نگذارید و با مطالعه ی این راهنما به بهترین وجه ممکن او را راهنمایی کنید.

از یک فرد متخصص کمک بگیرید

همه ی ما دوست داریم در چنین شرایطی در کنار کسی که دوستش داریم حضور داشته باشیم. ولی بهتر است مراحل ترک مواد در مراکز ترک اعتیاد انجام شود. در این مراکز بیمار تحت نظارت دقیق پزشکان و مشاوران قرار می گیرد. به علاوه کسانی را می بیند که چنین مراحلی را پشت سر می گذارند و به آینده امیدوار می شود.

ترک اعتیاد

تعادل را به زندگی برگردانید

بهترین کمک برای فرد بیمار بهبود تعادل زندگی برای او و برای شماست. اگر می خواهید به او کمک کنید پس خودتان هم باید آمادگی روحی کافی داشته باشید. دیدن مراحل ترک اعتیاد ممکن است آزاردهنده و یا حتی تکان دهنده باشد. پس باید انتظار هر اتفاقی را داشته باشید. بهتر است روی خودتان کار کنید تا حضوری پر معنی و حمایت گر داشته باشید.

ترک اعتیاد

با قطع ناگهانی درمان چه کار کنم؟

خارج شدن از مرکز ترک اعتیاد مرحله ی مهمی است. خیلی از مراکز برای اینکه بتوانند ترک را آسان تر کنند به بیماران اجازه ی خروج می دهند. در این صورت مسئولیت شما سنگین تر خواهد شد.

فعالیت های مختلف بیرون از خانه برنامه ریزی کنید تا وقت بیمار پر شود و به سمت مواد مخدر کشیده نشود. به این ترتیب بیمار متوجه می شود که زندگی بدون نیاز به مواد مخدر هم می تواند سرگرم کننده و مهیج باشد و تمایل دارد از نو جهان را کشف کند.

 

PDFPrint

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *