علت سردی رابطه در این ۵ رفتار مخرب نهفته است

گاهی اوقات علت سردی رابطه در مشکلات رفتاری یکی از طرفین رابطه نهفته است. رفتارهای متداول که گهگاه اتفاق می افتند، قابل مدیریت هستند. ولی وقتی این رفتارها به عادت تبدیل می شوند روی رضایت و طول رابطه آسیب های خطرناکی به جا می گذارند. با اینکه این رفتارها متداول هستند ممکن است فرد مورد نظر آثار زیانبار ناشی از این رفتارها را نبیند و موجب ایجاد فاصله بین دو نفر شود.

معمولا این ۵ عادت رفتاری موجب به وجود آمدن فاصله میان زوج ها می شود:

علت سردی رابطه

انتقاد زیادی

بهتر است ۸۰ درصد گفتگو های شما مثبت و تنها ۲۰ درصد از آن ها جنبه ی انتقادی یا دستوری داشته باشد. ولی در بعضی از زوج ها این نسبت برعکس است. وقتی یکی از طرفین رابطه، مدام از شرایط شکایت می کند، شریک زندگی او به این نتیجه می رسد که برای خوشحال کردنش هیچ کاری نمی تواند انجام بدهد. در نتیجه علت سردی رابطه ، انتقاد بیش از حد هم می تواند باشد.

مقاله های مرتبط:

ازدواج سالم : چرا رابطه ام با همسرم شور و شوق گذشته را ندارد؟

مهارت های گفتگو یا بحث در دو طرف یکسان نیست

وقتی یکی از طرفین رابطه بهتر از دیگری می تواند در مورد مشکلات احساسی صحبت کند، معمولا بحث بصورت ناعادلانه پیش می رود. فردی که مهارت کافی ندارد در بیشتر مشاجرات شکست می خورد. به این ترتیب به مرور زمان به این نتیجه می رسد که بحث کردن کاملا بی فایده است.

علت سردی رابطه

همدلی نکردن

وقتی همسر شما در شرایط روانی نامساعدی قرار دارد و قادر نیستید با او همدلی کنید، ممکن است خسارات جبران ناپذیری به جا بماند. ما از شریک زندگیمان انتظار داریم که در طول دوره های سخت، به عنوان تکیه گاهی امن حضور داشته باشد.

اگر این خلا چندین و چند بار اتفاق بیفتد، قطعا تکیه گاه مورد نظر، از فضای بیرون از خانه انتخاب می شود.

بی توجهی به شکایات یکدیگر

انتقاد بیش از حد مخرب است ولی بی توجهی به شکایات همسر، خصوصا زمانی که تکرار می شوند، برای او آزاردهنده خواهد بود. یکی از متداول ترین موارد نارضایتی جنسی یا کمبود صمیمیت بین افراد است.

علت سردی رابطه

اعتیاد به دنیای مجازی

تعداد زیادی از مردم به دنیای مجازی اعتیاد دارند به طوری که ممکن است مدت زمانی که به آن اختصاص می دهند بیشتر از زمانی باشد که با همسرشان وقت صرف می کنند. وقتی حین شام، نگاه کردن به تلویزیون و حین گفتگو با یکدیگر به صفحه ی گوشی خیره می شوید، همسرتان را غمگین، ناراضی و ناامید می کنید.

PDFPrint

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *