تجاوز جنسی به فرزندم را چطور شناسایی و کنترل کنم؟ (همراه با معرفی فیلم)

تجاوز جنسی در کودکان تمام نژادها، فرهنگ ها و طبقات اجتماعی اتفاق می افتد. به همین دلیل هیچ کس از خطر آن در امان نیست. هیچ راهی وجود ندارد که صد در صد کودکان را از خطر تجاوز مصون نگه دارد. ولی روش هایی وجود دارد که احتمال این اتفاق را کاهش می دهد:

تجاوز جنسی

نقش فعالی در زندگی او داشته باشید تا بتوانید علائم تجاوز جنسی را شناسایی کنید

به این ترتیب با دیدن یا شنیدن هر علامت نگران کننده ای به کمک او می روید. از او بپرسید که در طول روز چه کارهایی انجام داده است. هم بازی هایش، مربی های مدرسه و والدین دوستانش را کاملا بشناسید. در صورتیکه برای او به دنبال پرستار هستید، در انتخاب پرستار دقیق عمل کنید.

او را به صحبت کردن تشویق کنید

وقتی کودک شما بداند که به صحبت هایش توجه می کنید تمایل بیشتری به گفتگو کردن در مورد مسائل مختلف نشان می دهد. بهتر است به محض اینکه نسبت به احساساتش آگاهی پیدا کرد با او در این مورد صحبت کنید. اگر تا به حال این کار را انجام نداده اید هیچ اشکالی ندارد. چون هیچوقت دیر نیست:

تجاوز جنسی

در مورد حریم شخصی به او آموزش بدهید

به او یاد بدهید که بدنش به خودش تعلق دارد و هیچ کس اجازه ندارد به او دست بزند. حتی اگر منظور از این دست زدن، آغوش پدربزرگ باشد. هر تماسی که او را ناراحت می کند ممنوع است.

مقاله های مرتبط:

خود ارضایی کودکان

آموزش مسائل جنسی به کودکان

اعضای بدن را به او معرفی کنید

از سنین پایین نام اعضای بدن را به او یاد بدهید. به این ترتیب وقتی مشکلی برای او پیش می آید به شما مراجعه خواهد کرد.

به او قوت قلب بدهید

خیلی از متجاوزان کودکان را تهدید می کند تا این اتفاق را به کسی گزارش ندهند. به آن ها اطمینان بدهید که با گفتن این مسائل هیچ مشکلی برایش پیش نخواهد آمد و تنبیه نخواهند شد.

تجاوز جنسی

سر صحبت را باز کنید

با گفتن جملاتی مثل: امروز به تو خوش گذشت؟ نمی توانید او را به صحبت کردن وادار کنید. بهتر است سوالی بپرسید که بتواند نگرانی هایش را بیان کند. مثلا بپرسید: چیزی هست که بخواهی در موردش صحبت کنی؟

به خاطر داشته باشید که همیشه فرد متجاوز مقصر است، نه کودک شما!

فیلم سینمایی اتاق تاریک به کارگردانی روح‌الله حجازی فیلمی جالب مرتبط با مسئله ی تجاوز جنسی به کودکان است که مشاهده ی آن را به شما پیشنهاد می کنیم.

اتاق تاریک

PDFPrint

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *