مصرف بیش از حد قهوه موجب بروز این مشکلات بدنی می شود

مصرف بیش از حد قهوه ممکن است گاهی به سلامت ما آسیب بزند. علائم ناشی از مصرف قهوه شدید نیست ولی در عملکرد روزانه اختلالاتی به وجود می آورد.

اضطراب دارید

بابت تمام کردن پروژه تان نگران هستید و یک فنجان قهوه می خورید تا پر انرژی تر باشید. به خاطر داشته باشید که مصرف بیش از حد قهوه در چنین شرایطی اضطراب شما را در مواردی تا دو برابر تشدید می کند. نه تنها روند طبیعی خواب را به هم می ریزد بلکه پاسخ ستیز و گریز بدن هم دچار مشکل می شود.

شکم درد دارید

شاید شکم درد ناشی از مصرف بیش از حد قهوه را با پرخوری یا عادت ماهانه اشتباه بگیرید. محققان به این نتیجه رسیدند که وجود مواد خاص در قهوه موجب تحریک سلول های معده و ترشح بیشتر اسید می شود. شاید مصرف داروهای ضد اسید در کوتاه مدت کمک کننده به نظر برسد. ولی اگر مدت زیادی است که با این مشکل روبرو هستید بهتر است الگوی دیگری برای مصرف قهوه پیدا کنید.

مصرف بیش از حد قهوه

تپش قلب دارید

تپش قلب می تواند گاهی ترسناک به نظر برسد. شاید تصور کنید که قلب قصد دارد از قفسه ی سینه فرار کند. این قبیل مشکلات قلبی از مصرف بیش از حد قهوه، کافئین، نیکوتین و یا حتی الکل سرچشه می گیرد. جالب است بدانید ۹۴ درصد از بیمارانی که به خاطر تپش قلب به مراکز درمانی مراجعه می کنند قهوه نوشیده اند.

اسهال دارید

خیلی از کسانی که طرفدار قهوه هستند می دانند که مصرف آن می تواند دفع را منظم کند. ولی مصرف بیش از سه فنجان قهوه در روز ما را در سرپایینی اسهال می اندازد. اگر کنترل مدفوع برای شما مشکل شده بهتر است در مصرف نوشیدنی های کافئین دار تجدید نظر کنید.

طرز تهیه نوشیدنی انرژی زا خانگی

شیر مادر یا شیر خشک؟ کدام شیر غذای کامل تری است؟

نمی توانید بخوابید

بی خوابی یکی از واضح ترین علائم مصرف بیش از حد قهوه است. حتی اگر دچار بی خوابی نباشید، قطعا چرخه ی خوابتان بهم می ریزد. نیمه عمر قهوه ۵ ساعت است. به همین دلیل برای خارج شدن کافئین از بدن به زمان زیادی نیاز داریم. مصرف کافئین روی تعداد دفعات بیدار شدن و مدت زمانی که در خواب سپری می کنید هم تاثیر می گذارد. بهتر است بعد از ظهر از خوردن قهوه خودداری کنید.

سردرد دارید

مقادیر اندک قهوه باعث می شود که مسکن ها بهتر عمل کنند و سردرد بهبود پیدا کند. ولی اگر مصرف بالایی داشته باشید (۵ فنجان در روز) علائمی مثل خستگی و سردرد در شما نمود پیدا می کند.

مصرف بیش از حد قهوه

PDFPrint

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *