آمار افسردگی به مرز هشدار رسیده! عوامل ابتلا به افسردگی را بشناسیم

اگر به آمار افسردگی در طول چند سال اخیر نگاهی بیندازیم میبینیم که این اختلال به طرز چشم گیری افزایش پیدا کرده است. حالا این آمار و ارقام به درجه ی نگران کننده ای رسیده است. در صورتیکه همین روند ادامه پیدا کند تمام افراد دنیا به زودی به افسردگی یا یکی از اختلالات اضطرابی مبتلا می شوند.

آمار افسردگی

برای توجیه علت رشد آمار افسردگی نظریه های مختلفی وجود دارد. واقعا چرا آمار افسردگی رو به رشد و افزایش است و برای متوقف کردن آن چه کاری می توانیم انجام بدهیم؟

استفاده از اینترنت

یکی از متداول ترین نظریه ها به استفاده از اینترنت بر می گردد که بطور مستقیم یا غیر مستقیم موجب به وجود آمدن مشکلات روانی می شود. این نظریه ادعا می کند که اینترنت قادر است تغییراتی در مغز ما به وجود بیاورد. اینترنت اعتیاد آور است چون استفاده از اینترنت و دوپامینی که در بدن ترشح می کند زمینه ی اعتیاد را تشکیل می دهد.

همه ی ما بلافاصله پس از بازگشت از محل کار در شبکه های اجتماعی وقت صرف می کنیم. به این ترتیب مغز برای تحلیل اتفاقات و احساساتی که در طول روز تجربه کرده زمانی در اختیار ندارد. این مسئله در دراز مدت به افسردگی منجر می شود.

آمار افسردگی

اینترنت پر از اخبار ناراحت کننده است که مطالعه ی آن ها ما را عصبانی می کند. علاوه بر آن، دیدن تصاویر بی نقص از زندگی دیگران شرایطی به وجود می آورد که تحت فشار بسیاری قرار می گیریم.

زندگی شهری

قرار گرفتن در طبیعت سبز به بهبود سلامت روانی ما کمک می کند. با رشد زندگی شهری و کمتر شدن ارتباطات انسانی احساس بی ارزشی و افسردگی شدت پیدا می کند.

آمار افسردگی

به علاوه همه ی ما ساعاتی از روز را در ترافیک سنگین، سرو صدای شدید و محیط کاری پر استرس می گذرانیم که تمام این موارد احتمال ابتلا به افسردگی را تشدید می کند.

سبک زندگی

بهتر است روراست باشیم. درصد زیادی از مردم رژیم غذایی مناسبی ندارند و زمانی را به فعالیت و تحرک بدنی اختصاص نمی دهند. زمانی که مواد غذایی ضروری بدن در دسترس مغز قرار نگیرد سلامت روانی و جسمی مناسبی نخواهیم داشت.

آمار افسردگی

ترس

قرار گرفتن در معرض اخبار ناراحت کننده، پر استرس و ترسناک باعث بالا رفتن اضطراب می شود.

با این اوصاف، در طول چند سال اخیر همه ی ما به سلامت روانی خود و خانواده بیشتر اهمیت می دهیم و سعی می کنیم در مورد سلامت روانی آگاهی کسب کنیم. این یک قدم مثبت است.

آمار افسردگی

به نظر شما چه عواملی باعث بالا رفتن آمار افسردگی می شوند؟ در بخش نظرات بنویسید.

PDFPrint

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *