ازدواج سالم : چرا رابطه ام با همسرم شور و شوق گذشته را ندارد؟ قسمت اول

ازدواج باید لذتبخش باشد. البته نه در تک تک روزهای سال. به روزهایی که با همسرتان سپری می کنید یک نگاه کلی بیندازید. این روزها باید سرشار از شادی، خوشحالی و اشتیاق باشند ولی به ندرت ممکن است مشکلاتی هم پیش بیاید و هیچ صحبتی بین شما رد و بدل نشود. این موارد نشان دهنده ی یک ازدواج سالم هستند. در ازدواج سالم، روزهای خوب خیلی بیشتر از روزهای بد هستند.

ازدواج سالم

در ابتدای رابطه همه ی ما شور و اشتیاق خاصی داریم ولی بعد با ورود فرزندان به صحنه و فشارهای کاری متعدد، از وقت گذرانی در کنار همسر لذت نمی بریم.

تفریح و شادی در سلامت خانواده چقدر اهمیت دارد؟

خیلی از مردم به اشتباه تصور می کنند که شادی در خانواده ضروری نیست. یکی از مهم ترین عناصر ارتباط دهنده ی ما با کسانی که دوستشان داریم تفریح کردن است.

ازدواج سالم

شادی کردن به ما کمک می کند با هم از پس لحظات سخت بر بیاییم. می دانیم که تنها نیستیم و این نشاط، حس امنیت به فرزندان می دهد. چرا شادی خیلی زود از بین می رود؟

بی اعتمادی

هیچ سربازی پشت سنگر نمی خندد. ولی شاید حین بازگشت به اردوگاه و زمانی که خطر برطرف شده شادی کند. در خانواده هم بدون اعتماد و امنیت خاطر، شادی و نشاط از بین می رود. پایه ی شادی در اعتماد و امنیت شکل می گیرد.

بی احترامی

بی احترامی هم به اندازه ی بی اعتمادی موجب از بین رفتن شادی در خانواده می شود. وقتی بی احترامی اتفاق می افتد اعضای خانواده قادر نیستند در کنار هم لذت ببرند.

ازدواج سالم

فشار و استرس

فشار اقتصادی و استرس پرداخت وام ها متداول ترین علت از بین رفتن شادی و نشاط در خانواده است. ما برای تهیه ی کالاهایی زیر فشار قسط قرار می گیریم که شاید اصلا نتوانند هیچ نشاطی به خانواده بیاورند.

عادت

عادت ها ممکن است خوب باشند یا بد باشند. برخی از خانواه ها به تفریح نکردن عادت می کنند و این عادت ادامه پیدا می کند.

بر عکس در ازدواج سالم خوش گذرانی و تفریح به یک عادت ماندگار تبدیل می شود. آن ها به دنبال روش های جدید برای شاد بودن می گردند. این عادت روی رابطه هم تاثیر مثبتی خواهد داشت. پذیرش الگو ها و عادت های اشتباه، رابطه را از بین می برد.

برای اینکه یاد بگیریم چطور نشاط از دست رفته را به رابطه بازگردانیم قسمت دوم این مطلب را از دست ندهید.

 

 

PDFPrint

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *