شش عنصر عشق سالم : لازم نیست برای هم بمیرید!

عشق سالم یعنی دو نفر مراقب هم باشند، به یک اندازه عشق بدهند و عشق بگیرند، تجربه کنند و تا بالاترین حد ممکن از زندگی لذت ببرند. گاهی پیدا کردن شریک زندگی طاقت فرسا به نظر می رسد. ولی وقتی این اتفاق میمون بالاخره رخ می دهد کل زندگی را از پشت شیشه ی عینک صورتی عشق می بینیم. به همین دلیل ممکن است نقایص و کاستی های شریک زندگی را به درستی تشخیص ندهیم.

عشق سالم

در نهایت به نقطه ای می رسیم که می بینیم این رابطه به قدری که باید، سالم نیست. رابطه ی عاشقانه باید از ابتدا سالم باشد. لازم نیست برای هم بمیرید. فقط طوری زندگی کنید که اوضاع برای هر دوی شما بر وفق مراد باشد.

عناصر عشق سالم

در یک رابطه ی سالم این عناصر تبادل می شوند:

احترام

احترام یعنی شریک زندگی مان را همانطور که هست ببینیم و بپذیریم. بدانیم که او خصوصیات خاص خودش را دارد همینطور برای زندگی خود برنامه و هدف دارد.

اعتماد

اعتماد داشتن یعنی اینکه برای هر واقعه ای به دنبال سند و مدرک نباشیم. اعتماد داشتن یعنی در لحظه های بد هم مثل لحظه های خوب شریک یکدیگر باشیم.

عشق سالم

صداقت

بهتر است نسبت به احساسات خود صادق باشیم. عشق سالم یعنی عشقی که در آن علائق، رویاها و خواسته هایی منطقی داریم و این علائق و رویاها هیچ آسیبی به شریک زندگی مان نمی زند.

حمایت

نیازهای خودتان را از نیازهای او متمایز بدانید و اجازه بدهید از لحاظ شخصیتی و حرفه ای رشد کند.

عشق سالم

برابری

هر دو طرف رابطه مسئولیت هایی دارند و باید به این مسئولیت ها اهمیت بدهند. برابری در دادن عشق و دریافت کردن عشق، پایه ی رابطه را تشکیل می دهد. کسی که عشق می دهد انتظار دریافت آن را هم دارد و همین تبادل موجب استحکام رابطه می شود.

ارتباط

ارتباط کلید رابطه و عشق سالم است. اگر به دنبال ساختن یک رابطه ی سالم و قدرتمند هستید با هم ارتباط خوبی داشته باشید.

یک زوج از دو نفر تشکیل می شود که باید در تمام مراحل زندگی با هم تصمیم گیری کنند ولی لزوما عقاید یکسانی ندارند. برای اینکه به تصمیم مورد نظر برسند باید در آرامش کامل و با اعتماد با هم گفتگو کنند.

عشق سالم

PDFPrint

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *