آیا برای کم حرفی و سکوت مداوم همسرم راه حلی وجود دارد؟

کم حرفی و سکوت فضای خانه در پنجاه تا هفتاد درصد از ازدواج ها دیده می شود. در ابتدای رابطه مردان معمولا آغاز گرد مکالمه هستند ولی با گذشت زمان زنان احساس راحتی بیشتری دارند و آغازگر مکالمه هستند. رفته رفته مردان برای برقراری رابطه و گفتگو با همسر، کمتر تلاش می کنند و این کم حرفی می تواند برای زنان آزار دهنده و نگران کننده باشد.

کم حرفی

چرا مردان گاهی سکوت می کنند؟

زمانی که مردان با مشکلی روبرو می شوند یا ناراحت و نگران هستند سکوت می کنند. این امر کاملا طبیعی است ولی زنان در چنین موقعیتی نگران می شوند. بهتر است به همسر خود کمی فضا و زمان بدهید تا به مشکلی که پیش آمده فکر کنید. خیلی زود از لاک خود بیرون می آید و در مورد این مسئله با شما صحبت می کند.

کم حرفی

چرا مردان نمی توانند گفت و گو را ادامه دهند؟

خیلی از مردان قادر نیستند در مورد احساسات و مسائل شخصی خود را جزئیات صحبت کنند. آن ها بیشتر تمایل دارند در مورد مسائل مالی و آینده ی خانواده صحبت کنند. بالعکس زنان تمایل دارند برای مدت طولانی در مورد جزئیات روزمره صحبت کنند. بهتر است چنین مکالماتی را برای یکی از دوستان صمیمی تان نگه داشته باشید.

کم حرفی

گفتگو کردن برای زنان و مردان چه تفاوتی دارد؟

گفتگو برای زنان جنبه ی عاطفی دارد در حالیکه مردان برای انتقال اطلاعات از آن استفاده می کنند. اگر قصد دارید مشکل کم حرفی همسرتان را حل کنید و او را به صحبت کردن تشویق کنید باید این نکات را رعایت کنید:

  • بهتر است بلافاصله بعد از اینکه همسرتان به خانه برگشت با او صحبت نکنید. به او زمان بدهید تا استراحت کند و بعد در مورد مسائل مهم گفتگو کنید.
  • در جواب سکوت او سکوت نکنید. از او دلیل ناراحتی اش را بپرسید. بهتر است از سوالات دقیق استفاده کنید تا پاسخ های دقیق دریافت کنید.
  • حین گفتگو روی همسرتان تمرکز کنید. با او تماس چشمی برقرار کنید، بین حرف هایش نپرید و گفتگو را به مشاجره تبدیل نکنید.
  • موضوع صحبت شما نباید لزوما در مورد فرزندان و کار باشد. سرگرمی و فعالیت های دو نفره هم داشته باشید. در آخر اگر نتوانستید مشکل کم حرفی همسرتان را برطرف کنید از یک مشاور کمک بگیرید.
PDFPrint

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *