دوران آشنایی پیش از ازدواج: بهتر است چقدر ادامه داشته باشد؟

دوران آشنایی بهتر است چقدر ادامه داشته باشد؟ خوب همه ی ما با توجه به سبک زندگی خاصی که داریم، شاید حدود یک تا دو سال برای این دوره وقت صرف کنیم. قطعا بعد از این زمان، دقیقا متوجه می شویم که آیا این فرد همان کسی ست که بتوانیم تا آخر عمر به او متعهد باشیم؟ البته کسانی را می شناسیم که دوران آشنایی را خیلی زودتر به پایان رساندند و به خانه ی بخت رفتند. آیا واقعا طولانی شدن دوره ی آشنایی اهمیت دارد؟

دوران آشنایی

این دوره برای شناخت طرف مقابل اهمیت دارد. البته اگر قصد دارید ازدواجی طولانی و موفق داشته باشید بهتر است ابتدا شناخت کافی به دست آورده باشید. با توجه به نرخ پنجاه درصدی طلاق و نگرانی هایی که احتمالا از این جهت دارید، بهتر است به پیشنهادات یک روانشناس در مورد مدت مناسب برای آشنایی پیش از ازدواج بپردازیم.

رموز زبان بدن : در دوران آشنایی پیش از ازدواج، این ترفندها را بلد باشید

بررسی های بالینی چه نتایجی نشان داده اند؟

در بررسی که روی ۱۶۸ نفر زوج در طول ۱۴ سال پیش از ازدواج انجام دادند به این نتیجه رسیدند که، زوج هایی که پیش از ازدواج حداقل ۲۵ ماه دوران آشنایی را پشت سر گذاشته بودند، زندگی شادتری داشتند. البته در این بررسی زوج هایی که زودتر ازدواج کرده بودند هم فراموش نشدند. کسانی که به طور متوسط حدود ۸ ماه دوران آشنایی داشتند تا سال هفتم ازدواج دوام آوردند. ولی بعد از آن شاهد طلاق های بی شماری بودند.

دوران آشنایی

 

روانشناسان چه نظری دارند؟

همه ی ما زوجی را می شناسیم که در نگاه اول عاشق و شیفته ی هم شدند و حالا زندگی شادی دارند. ولی نظر تخصصی روانشناسان در این مورد چیست؟

۱۱ مورد از متداول ترین اشتباهات زنان در رابطه را بشناسیم

روانشناسان معقتد هستند که بهتر است دوران آشنایی به یک سال برسد. تا این زمان طرفین نسبت به میزان تحمل هم، جذابیت فیزیکی و همسو بودن اهداف آینده، شناخت کافی پیدا می کنند. برای شناخت تیرگی های شخصیت افراد به زمان بیشتری نیاز داریم و این ویژگی ها با یک یا دو قرار ملاقات بروز داده نمی شود.

دوران آشنایی

 

همه چیز به کمیت زمانی ختم نمی شود

بهتر است دوران آشنایی یک تا دو سال ادامه داشته باشد ولی در نهایت، زمان تعیین کننده ی قطعیت و پیش بینی کننده ی موفقیت ازدواج نیست. بلکه باید آمادگی در طرفین وجود داشته باشد. این آمادگی برای ازدواج از میزان آگاهی که نسبت به خودتان دارید و اشتباهاتی که قبلا در انتخاب شریک زندگی داشته اید به وجود می آید. اگر شناخت کافی نسبت به خود وجود نداشته باشد، انتخاب فرد اشتباه مکررا تکرار می شود.

در آخر بهتر است بدانید که هیچ عدد جادویی ازدواج شما را ماندگار و موفق نمی کند. ولی بهتر است در دوران آشنایی در تجربه ی وقایع مختلف زندگی، مشارکت داشته باشید. مثلا در شرایطی که طرف مقابل بیکار شده یا زمانی که با هم به یک سفر چند روزه می روید. به این ترتیب شالوده ی زندگی مشترک شاد و طولانی ریخته می شود.

PDFPrint

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *