اعتیاد به گوشی را بشناسیم و آن را جدی بگیریم

تلفن همراه اعتیاد آور است و شکی در آن نیست. گوشی های هوشمند و اپلیکیشن های آن طوری طراحی شده اند که با رنگ هایشان و صداهای جذابی که تولید می کنند در بدن ما هورمون دوپامین ترشح کنند. همان هورمونی که باعث شادی ما می شود، همان هورمونی که برای رسیدن به آن به غذا، ورزش یا رابطه ی جنسی متوصل می شویم و همان هورمونی که شدیدا اعتیاد آور است. اعتیاد به گوشی می تواند روی رابطه ی ما با نزدیکانمان اثرات منفی داشته باشد.

 

معمولا کسانی که به تلفن همراه اعتیاد دارند در لحظه زندگی نمی کنند و توجهی به اطرافیان نشان نمی دهند. حتی به کسانی که عاشقانه دوستشان دارند. اگر شریک زندگی شما مشکوک به اعتیاد است و این علائم را در او مشاهده کرده اید بهتر است هوشیارانه عمل کنید:

اعتیاد به گوشی

به شما بی توجهی می کند

کسی که به تلفن همراه اعتیاد دارد کاملا در دنیای مجازی غرق می شود. حتی ممکن است صدای شما را نشنود و به شما بی توجهی کند. در برخی موارد کسانی که اعتیاد دارند با شروع گفتگو در مورد مسائل مهم و جدی به گوشی مشغول می شوند.

اعتیاد به گوشی قابل توجه است

دوستان و خانواده به این مسئله اشاره کرده اند و در این مورد به شما تذکر داده اند.

اعتیاد به گوشی

عذرخواهی نمی کند

معمولا بهتر است اگر در حین گفتگو از تلفن همراه استفاده می کنید از طرف مقابل عذرخواهی کنید. کسانی که به تلفن همراه اعتیاد دارند اصلا عذرخواهی نمی کنند.

رابطه ی صمیمی ندارید

زمان شما در تختخواب به جای نوازش و تماس فیزیکی به گشت و گذار در شبکه های اجتماعی می گذرد.

اعتیاد به گوشی

شریک زندگی شما حین رانندگی، غذا خوردن و در جمع های خانوادگی به صفحه ی گوشی خیره می شود. بدون تلفن همراه خانه را ترک نمی کند و این مسئله مشکلاتی را در زندگی شخصی و کاری او به وجود آورده. او قطعا با مشکل اعتیاد دست و پنجه نرم می کند و باید به او کمک کنید و از یک مشاور متخصص مشورت بگیرید.

PDFPrint

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *