رسیدن به هدف و سختی های آن، با این ۱۲ ترفند شیرین می شود

همه ی مردم سالانه اهداف جدیدی برای زندگی خود در نظر می گیرند. ولی متاسفانه ۹۲ درصد از آن ها نمی توانند به این اهداف دست پیدا کنند. ۸ درصد باقیمانده، همان افراد موفقی هستند که طبق برنامه ریزی عمل می کنند. رسیدن به هدف اصلا ساده نیست ولی همه ی ما باز هم دوست داریم در گروه هشت درصدی ها باشیم. با خواندن این ترفند ها خیلی زود شاهد نتیجه ی تلاش هایتان خواهید بود:

رسیدن به هدف

قدم به قدم پیش بروید

کسانی که شکست می خورند منتظر اتفاقات حیرت انگیز و بزرگ هستند. هر روز یک قدم جدید بردارید و بدانید که نمی توانید یک شبه راه صد ساله را طی کنید. به عبارت دیگر اگر هدف خاصی در نظر دارید آن را به هدف های کوچکتر تقسیم کنید. به عنوان مثال اگر قصد دارید ۵ کیلوگرم وزن کم کنید، با ماهی یک کیلوگرم شروع کنید.

خیلی از مردم مهارت خاصی در انتخاب هدف دارند ولی هیچ وقت در رسیدن به هدف موفق عمل نمی کنند. بهتر است به جای تمرکز کردن روی اهداف بزرگ، قدم های کوچک بردارید. سعی کنید هر هفته به اندازه ی یک درصد پیشرفت داشته باشید. این پیشرفت های کوچک، رو هم رفته و در انتهای سال طوفان به پا می کنند.

استراحت کنید

ممکن است گاهی احساس خستگی کنید و این امر کاملا طبیعی است. پس هر زمانی که تمایل دارید استراحت کنید. شما برای پیمودن این مسیر به انرژی نیاز دارید.

ممکن است تصور کنید که اصلا برای رسیدن به هدف انرژی و انگیزه ندارید. بهتر است با خواندن یک مطلب انگیزشی (مثل همین مقاله) به خودتان کمک کنید. شاید مطالعه ی چنین مطلبی تنها چند دقیقه زمان بخواهد پس هر روز یک مطلب انگیزشی جدید مطالعه کنید.

اگر می توانید زمان بیشتری به مطالعه اختصاص بدهید، کتاب بخوانید. در صورتیکه ماهی یک کتاب را تمام کنید، سالانه ۱۲ کتاب می خوانید و هر کتاب می تواند حداقل ذره ای به بهبود زندگی شما کمک کند.

رسیدن به هدف

لحظه ی رسیدن به هدف و موفقیت را تصور کنید

افراد موفق هر لحظه به موفقیت فکر می کنند. هر چقدر بیشتر به موفقیت فکر کنید، عزم راسخ تری خواهید داشت، بیشتر تلاش می کنید و زودتر به هدف می رسید.

راهنمایی بخواهید

راهنما و مربی مواردی را در نظر می گیرد و به شما گوشزد می کند که ممکن است خودتان از قلم بیندازید. حتی افراد مشهور و موفق هم راهنما یا مربی دارند.

همینطور، می توانید با کسانی که قبلا مسیر شما را طی کرده اند و در رسیدن به هدف موفق بوده اند، صحبت کنید. به این ترتیب نه تنها انگیزه ی بیشتری پیدا می کنید بلکه با راه و چاه مسیر آشنا می شوید.

رسیدن به هدف

بصورت گروهی فعالیت کنید

موفقیت با تلاش گروهی به دست می آید. چون وقتی ناامید و خسته هستید، دیگر افراد گروه به کمک شما می آیند. با جزئیات به تک تک کسب و کارهای موفق نگاه کنید. همه ی آن ها نتیجه ی تلاش های تیمی هستند.

مسیری که طی کرده اید را بررسی کنید

اولین قدم در کاهش وزن، استفاده از ترازو است. این اصل برای هر هدف دیگر هم صدق می کند. گاه به گاه وضعیت خودتان را ارزیابی کنید. ببینید که چقدر به هدف نزدیک تر، یا از آن دورتر شده اید. به این ترتیب نه تنها انگیزه ی بیشتری پیدا می کنید بلکه نقاط ضعف برنامه ای که در نظر گرفته اید را برطرف می کنید.

موفقیت هایتان را جشن بگیرید

مهم نیست این موفقیت چقدر کوچک است. اگر توانسته اید از پس یک پروژه با موفقیت بر بیایید استراحت کنید، خوراکی بخورید یا هر فعالیت دیگری که دوست دارید انجام بدهید.

رسیدن به هدف

هر روز اهدافتان را بنویسید

بعضی از مردم تنها یک بار هدف هایشان را یادداشت می کنند و بعد آن را کاملا فراموش می کنند. بهتر است هر روز اهدافتان را روی کاغذ بیاورید، حتی اگر تکراری هستند. به زودی اهداف شما در ناخودآگاهتان نقش می بندد.

همینطور می توانید یک تخته ی هدفگذاری طراحی کنید. تهیه ی این تخته هزینه ای ندارد ولی تاثیر عمیقی مشابه بازنویسی هر روزه ی اهداف خواهد داشت.

به موفقیت عادت کنید

اگر می خواهید موفق شوید عادت های مخرب مثل تماشای تلویزیون یا گشت و گذار بی هدف در اینترنت را کنار بگذارید و به انجام کارهایی بپردازید که شما را در رسیدن به هدف یاری می کنند.

دست به تجربیات جدید بزنید

حداقل یک بار در هفته خلاقیت به خرج بدهید. به عنوان مثال اگر در زمینه ی تولید محتوای متنی فعالیت می کنید یک روز در هفته محتوای ویدئویی تولید کنید. به همین ترتیب هر کسب و کاری که دارید، یک روز در هفته از تجربیات جدید غافل نمانید.

رسیدن به هدف

برای هر روز برنامه ریزی داشته باشید

برنامه ی امروز شما برای رسیدن به هدف چیست؟ با برنامه ریزی صحیح قطعا موفق خواهید شد. وقتی طبق برنامه عمل می کنید، می دانید که در مسیر درست برای رسیدن به هدف قرار گرفته اید ولی وقتی برنامه ای ندارید قطعا پیشرفتی هم ندارید.

پشتکار داشته باشید تا به لحظه ای برسید که طعم موفقیت را بچشید

کسانی که زود دلسرد می شوند هیچ وقت موفق نخواهند بود. پس ادامه بدهید، شرایط را بهبود ببخشید و باز هم تلاش کنید. افراد موفق هم شکست می خورند ولی دلسرد نمی شوند. اگر می خواهید به هدف هایتان برسید شاد باشید. با سرزنش کردن دیگران و داشتن روحیه ی منفی، رسیدن به اهداف میسر نخواهد بود. هر روز صبح به آینه نگاه کنید و لبخند بزنید. یک روز خوب دیگر شروع شده است، پس شاد باشید.

 

PDFPrint

1 دیدگاه برای «رسیدن به هدف و سختی های آن، با این ۱۲ ترفند شیرین می شود»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *