ازدواج بدون رابطه جنسی : آیا راهی برای بهبود این رابطه وجود دارد؟

هر رابطه ای به صمیمیت و نزدیکی نیاز دارد. این صمیمیت به دو صورت جسمی و احساسی شکل می گیرد. وقتی صمیمیت رابطه با مرور زمان کمتر و کمتر می شود دوام رابطه هم کمتر می شود و به احتمال زیاد جدایی، در انتظار ازدواج بدون رابطه جنسی خواهد بود.

ازدواج بدون رابطه جنسی

بدون وجود صمیمیت احساسی، امکان شکل گرفتن صمیمیت جنسی وجود ندارد و بالعکس بدون صمیمیت جنسی امکان وجود صمیمیت احساسی از بین می رود. به همین ترتیب خیلی از زوج هایی که ازدواج بدون رابطه جنسی را تجربه می کنند در همین چرخه به مشکل بر می خورند.

به احتمال زیاد یکی از انواع صمیمیت برای هر فرد الویت دارد و اگر الویت های زوج با هم یکسان نباشد، رابطه به نقطه ی پایان می رسد. این اتفاق زمانی رخ می دهد که زوج اصلا نمی دانند مشکل رابطه چه بوده است.

ازدواج بدون رابطه جنسی

اگر از نظر احساسی و یا جنسی رابطه ی نزدیکی ندارید بهتر است همین حالا بدانید که رابطه ی شما طولانی مدت نخواهد بود. وقتی ارتباط جنسی و احساسی مستحکمی بین زوج وجود نداشته باشد در تندباد اتفاقات زندگی هیچ ریسمان کمکی برای چنگ زدن و کمک گرفتن وجود ندارد. به عبارت دیگر این زوج نمی تواند در شرایط سخت به هم تکیه کنند.

دانستنی های دوران نامزدی برای پیش بینی خشونت جسمی و جنسی

رابطه به صمیمیت نیاز دارد به همین دلیل ارتباطات به ظاهر کوچک مثل گرفتن دست، در آغوش کشیدن و بوسیدن در رابطه اهمیت زیادی پیدا می کند. این رفتارها نشان می دهد که همسرتان برای شما ارزشمند است و تحت هر شرایطی از او حمایت می کنید.

ازدواج بدون رابطه جنسی

اگر شما و همسرتان می توانید از فاصله ی زیاد یک لبخند یا چشمک معنی دار خاص رد و بدل کنید و همسرتان هم بتواند به همین شیوه به ابراز علاقه ی شما پاسخ بدهد، می توانید ادعا کنید که یک رابطه ی صمیمی دارید.

انحراف جنسی کودکان

صمیمیت پایه ی رابطه و عشق را تشکیل می دهد. بدون صمیمیت هیچ امنیتی در رابطه شکل نمی گیرد و هیچ اطمینانی برای وجود آینده ای روشن وجود ندارد. صمیمیت، عشق و امنیت، حلقه ی رابطه را تشکیل می دهند. رابطه ای که موجبات شادی و سرزندگی شما را فراهم می کند.

ازدواج بدون رابطه جنسی

اگر صمیمیت و نشاط از رابطه ی شما رنگ باخته طبیعتا هیچ تمایلی به رابطه ی جنسی وجود ندارد. اگر رابطه ی شما هم در چنین شرایطی قرار گرفته نگران نباشید. صمیمیت به واسطه ی شما و همسرتان ساخته می شود.

PDFPrint

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *