ارتباط با همسر : جملاتی که نباید به زبان بیاورید! (+جملات جایگزین)

همه ی ما جملاتی را به همسرمان گفته ایم که حالا از گفتن آن ها پشیمانیم. در ارتباط با همسر از بیان کردن این جملات سمی خودداری کنید. این جملات آثار زیان بار غیر قابل بازگشتی روی رابطه ی شما خواهند گذاشت.

ارتباط با همسر و گفتگو

طلاق می گیرم

وقتی با جمله ی “طلاق می گیرم” دست به تهدید همسرتان می زنید او تصور می کند که به رابطه متهعد نیستید و این رابطه دوام زیادی نخواهد داشت. به این ترتیب رابطه ی عاشقانه ی امنی نخواهید داشت. بهتر است قبل از فکر کردن به طلاق تمام روش های ممکن را امتحان کنید. اشاره کردن به طلاق خسارت جبران ناپذیری در ارتباط با همسر ایجاد خواهد کرد.

دوران آشنایی پیش از ازدواج: بهتر است چقدر ادامه داشته باشد؟

من به تو شک دارم

صداقت یکی از ارکان ضروری ازدواج موفق است. به جای گفتن: به من تو اعتماد ندارم بهتر است از این جمله استفاده کنید: من فکر می کنم همه ی ماجرا رو تعریف نکردی. بهتر است به دعواهای احتمالی دامن نزنید و از جملاتی استفاده کنید که التهاب رابطه را کمتر می کند.

ارتباط با همسر

هیچی!

احتمالا وقتی همسرتان از شما می پرسد که چه مشکلی پیش آمده، با “هیچی!” جواب می دهید. این پاسخ منفعلانه است و به نظر می رسد که از بیان کردن مسئله ای خودداری می کنید که احتمالا بعدا به جرو بحث ختم می شود. بحث کردن بخشی از هر رابطه ی سالمی محسوب می شود. ولی بهتر است به شیوه ی درست جر و بحث کنید. به یکدیگر اجازه ی صحبت کردن بدهید و احساساتتان را بیان کنید.

تو همیشه/هیچوقت …

تو همیشه دیر می رسی، هیچوقت لباسارو سر جاش نمی ذاری، این جملات صد در صد صحت ندارند و بار عاطفی منفی زیادی دارند. بهتر است واقع بینانه مشکل را بیان کنید و بعد بگویید که چه انتظاری از او دارید. به عنوان مثال بگویید: عزیزم، لطفا جوراباتو هر روز از روی زمین بردار.

ارتباط با همسر

اگه منو دوست داشتی اینکارو می کردی

وقتی جمله را به این شکل آغاز می کنید، همسر شما حالت دفاعی به خود می گیرد. همسرتان نباید به خاطر ثابت کردن عشقی که به شما دارد مجبور به انجام کاری شود. به جای اینکه بگویید” اگه منو دوست داشتی با من به سینما می رفتی بگویید: دلم برای وقت گذروندن با تو تنگ شده. دوست دارم این آخر هفته با هم به سینما بریم.

ازدواج بدون رابطه جنسی : آیا راهی برای بهبود این رابطه وجود دارد؟

میشه دنبال یه شغل درست حسابی بگردی؟

همسر تان موظف است تحت هر شرایطی به شما احترام بگذارد. پس در جواب این جمله از گفتن: من به کارم ادامه می دم و نظر تو هیچ اهمیتی برام نداره، خودداری کنید. از انتقاد مداوم و پی در پی یا اشاره کردن به اضافه وزن او خودداری کنید. این مسئله موجب ناامنی و خشم در او می شود و شکاف عمیقی بین شما ایجاد می کند که به راحتی ترمیم نمی شود.

من که بهت گفته بودم

این مورد یکی از موارد متداول اشتباه در ارتباط با همسر است. با گفتن این جمله نشان می دهید که از او بالاتر هستید و همسرتان احمق است. وقتی شرایط به خوبی پیش نمی رود، همسرتان به خوبی در جریان مسئله قرار دارد و نیازی به یادآوری شما نیست.

دوست پسر/دختر من همیشه اینجوری بود

وقتی از دست همسرتان عصبانی هستید ممکن است دست به مقایسه بزنید. از مقایسه کردن همسرتان با دوست پسر/دختر سابقتان خودداری کنید. اگر رابطه ی قبلی شما تا این حد فوق العاده بود، احتمالا حالا هم هنوز با او در ارتباط بودید. بهتر است بگویید: اگر این کار را انجام بدهی واقعا خوشحالم می کنی.

ارتباط با همسر

PDFPrint

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *