دانستنی های دوران نامزدی برای پیش بینی خشونت جسمی و جنسی

در برخی از نقاط جهان از هر سه زنی که به اورژانس مراجعه می کنند، یک نفر قربانی خشونت خانگی است. پس بهتر است پیش از شروع رابطه، خشونت جسمی و جنسی را در شریک زندگی شناسایی و از پیشرفت رابطه جلوگیری کنیم. با شناسایی فرد متجاوز و خشن، از خودتان و کسانی که دوستشان دارید محافظت کنید. تمام کسانی که از نظر رفتاری و جنسی خشونت می ورزند الگوی رفتاری یکسانی دارند و از آن الگو رمزگشایی خواهیم کرد:

خشونت جسمی و جنسی

کسانی که رفتارهای خشونت آمیز جسمی و جنسی نشان می دهند چه ویژگی هایی دارند؟

در پیشبرد رابطه عجول هستند

آن ها خیلی زود رابطه را به مراحل جدی می رسانند تا شما برای شناخت آن ها، گذشته و خانواده شان فرصت کافی در اختیار نداشته باشید. ممکن است این پیشرفت در رابطه را با بهانه هایی همچون “نمیتونم بدون تو زندگی کنم” یا “تا امروز این حس را به هیچ کسی نداشتم” توجیه کنند.

تمایل دارند خیلی زود مراسم ازدواج را برگزار کنند و در اوایل رابطه وابستگی زیادی نشان می دهند. در صورتیکه قصد داشته باشید جلوی تعجیل این امر را بگیرید به خودکشی تهدید می کنند.

شما را محدود می کنند

آن ها شبکه ی ارتباطی شما را نابود می کنند. با به وجود آوردن مشاجره خانواده و دوستانتان را دور می کنند. دسترسی به تلفن همراه و خروج شما از منزل محدود می شود. حتی مسافتی که با ماشین طی کرده اید را زیر نظر می گیرند. آن ها برای ایزوله کردن شما هر کاری می کنند.

خشونت جسمی و جنسی

حسادت می کنند

رابطه ی شما با دوستان، خانوده و همکاران برای آن ها تهدید کننده محسوب می شود. این حسادت ممکن است بعدا به خشونت جسمی و جنسی تبدیل شود.

پول شما را کنترل می کنند

افراد متجاوز گزینه های شما را محدود می کنند. از کار کردنتان ممانعت می کنند یا در محل کارتان مشکلاتی به وجود می آورند. حتی ممکن است در روز پرداخت حقوق در محل کارتان حضور پیدا کنند تا درآمد شما را دریافت کنند.

خشونت جسمی و جنسی

خشونت کلامی دارند

خشونت کلامی پیش درآمد خشونت جسمی و جنسی است. معمولا خشونت کلامی برای از بین بردن اعتماد به نفس طرف مقابل اتفاق می افتد. تمسخر جلوی دیگران، فریاد کشیدن، سرزنش کردن، توهین و استفاده از کلمات تحقیر آمیز مقدمه ی خشونت جسمی هستند.

معمولا اعتیاد دارند

آن ها معمولا به مواد یا الکل اعتیاد دارند. ممکن است بعدا خشونت هایی که به شما روا داشته اند را به مصرف مواد یا الکل نسبت بدهند و بگویند که کنترل رفتار خودشان را نداشته اند و از این بابت متاسف هستند.

PDFPrint

1 دیدگاه برای «دانستنی های دوران نامزدی برای پیش بینی خشونت جسمی و جنسی»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *